Απόλλων Παραλιμνίου - Λαμία: Ισοφάριση για τους γηπεδούχους με τον Ελέζι (vid)

Ο Απόλλων Παραλιμνίου κατόρθωσε να ισοφαρίσει το σκορ σε 1-1 πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος με τον Λέντις Ελέζι.

Μπορεί η Λαμία να ήταν εκείνη που προηγήθηκε με τον γκολ του Τζανδάρη, ωστόσο η ομάδα από τις Σέρρες κατόρθωσε να φτάσει στην ισοφάριση προτού ολοκληρωθεί το πρώτο 45λεπτο με το τέρμα του Λέντις Ελέζι στο 41ο λεπτό.

Ο Κοσμάς Γκέκας δέχθηκε την μπάλα από πλάγιο και απέφυγε ωραία, χρησιμοποιώντας το σώμα του, τον Λαμπρόπουλο, έκανε δική του τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή της Λαμίας από πλάγια δεξιά και είχε την ψυχραιμία, ώστε να περιμένει τον να κάνει την κίνηση του Ελέζι και να του κάνει πάσα πάρε-βάλε μέσα στην μικρή περιοχή, με τον Αλβανό επιθετικό να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.