Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Εξαιρετικό γκολ από τον Αλεξανδρόπουλο που δεν το πανηγύρισε (vid)

ελλαδα

Ο Ολυμπιακός βρήκε γκολ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου κόντρα στον Παναθηναϊκό αλλά ο Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος δεν πανηγύρισε το τέρμα που πέτυχε.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου κόντρα στον Παναθηναϊκό, ο Ολυμπιακός κατάφερε να βρει δίχτυα και να ανοίξει το σκορ χάρη στον Σωτήρη Αλεξανδρόπουλο.

Συγκεκριμένα στο 45', ο Καρβάλιο εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα βρήκε στον Τσέριν και πήγε στον Έλληνα χαφ, ο οποίος κοντρόλαρε και εκτέλεσε εξαιρετικά από κοντά τον Λοντίγκιν, κάνοντας το 0-1.

Βέβαια, ο διεθνής ποδοσφαιριστής δεν πανηγύρισε το γκολ που πέτυχε καθώς αποτελεί «προϊόν» των ακαδημιών του Παναθηναϊκού.