Ασίστ Ακαϊντίν και γκολ ο Πέρεθ για το 1-0 του Παναθηναϊκού (vid)

Ο Πέρεθ

Δέκα λεπτά πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Πέρεθ με δυνατό σουτ νίκησε τον Τσιντώτα μετά την ασίστ του Ακαϊντίν κάνοντας το 1-0 για τον Παναθηναϊκό κόντρα στον Ατρόμητο.

Έχοντας χάσει με 2-1 στην Λεωφόρο, ο Παναθηναϊκός μπήκε από το πρώτο λεπτό δυνατά στο ματς με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι αναζητώντας το γκολ. Ένα γκολ που κατάφερε να πετύχει στο 35'. Συγκεκριμένα μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ακαϊντίν κατάφερε με το κεφάλι να στρώσει την μπάλα στον Πέρεθ με τον αρχηγό του «τριφυλλιού» να κάνει με σουτ το 1-0. Αυτό μάλιστα ήταν και το πρώτο γκολ του Ισπανού με τη φανέλα του Παναθηναϊκού.

@Photo credits: eurokinissi