Ατρόμητος-Παναθηναϊκός: Οι τρεις μεγάλες «πράσινες» ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ (vids)

akai

Ο Μπακασέτας σε δύο περιπτώσεις και σε ακόμη μία ο Ακαϊντίν «φλέρταραν» με το 2-0 υπέρ του Παναθηναϊκού κόντρα στον Ατρόμητο.

Σε εξέλιξη είναι το ματς του Περιστερίου, όπου ο Ατρόμητος φιλοξενεί τον Παναθηναϊκό για τον δεύτερο προημιτελικό του ζευγαριού στο πλαίσιο του Κυπέλλου Ελλάδος.

Με το αποτέλεσμα στο 1-0 υπέρ του «τριφυλλιού» οι φιλοξενούμενοι απώλεσαν ευκαιρίες ώστε να διπλασιάσουν τα τέρματά τους και να πάρουν σκορ πρόκρισης (ο Ατρόμητος κέρδισε 2-1 στον πρώτο αγώνα).

Ο Τάσος Μπακασέτας «τσίμπησε» στο 39' την μπάλα στο πρώτο δοκάρι, αλλά εκείνη πέρασε άουτ.

Ο Σαμέτ Ακαϊντίν με «καρφωτή» κεφαλιά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και σε στατικό, την είδε να περνά λίγο άουτ.

Ο Τάσος Μπακασέτας στο 57' βρέθηκε σε θέση βολής από το ύψος του πέναλτι, όμως η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.