Κύπελλο Ελλάδας: «Ντου» οπαδών του ΠΑΣ Γιάννινα στο ημίχρονο του αγώνα με τον Σπάρτακο Γραικοχωρίου

Βασίλης Μπαλατσός
ΠΑΣ Γιαννινα

Στο ημίχρονο της αναμέτρησης του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Σπάρτακο Γραικοχωρίου στην Ηγουμενίτσα για το Κύπελλο Ελλάδας οι οπαδοί των φιλοξενούμενων προσέγγισαν τους γηπεδούχους και δέχθηκαν μπουκάλια.

Άσχημες εικόνες στην Ηγουμενίτσα στην αναμέτρηση του Σπάρτακου Γραικοχωρίου με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννινα για τον δεύτερο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» στο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 5-0, έχοντας και τέσσερα ακυρωθέντα τέρματα και στην ανάπαυλα ακολούθησε «ένταση» μεταξύ των οπαδών.

Οι οπαδοί των φιλοξενούμενων εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο, με σκοπό να προσεγγίσουν εκείνους των γηπεδούχων οι οποίοι από την πλευρά τους πέταξαν μπουκάλια προς το μέρος τους. Πάντως η κατάσταση δεν ξέφυγε και οι φίλοι του ΠΑΣ επέστρεψαν στην κερκίδα τους.