Κυριακόπουλος: Έβαλε γκολ και έδωσε ασίστ σε έξι λεπτά στο Μόντσα - Μπρέσια (vids)

Βασίλης Μπαλατσός
Κυριακοπουλος

Ο Γιώργος Κυριακόπουλος άνοιξε το σκορ για τη Μόντσα στην αναμέτρηση με την Μπρέστια στο 5' και στο 11' έδωσε ασίστ για το 2-0.

O Γιώργος Κυριακόπουλος άνοιξε το δρόμο της πρόκρισης για τη Μόντσα στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ιταλίας. Μέσα σε 11 λεπτά στην αναμέτρηση με την Μπρέσια ο διεθνής Έλληνας αριστερός μπακ - χαφ βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και μοίρασε ασίστ.

Στο 5ο λεπτό ο 28χρονος αμυντικός άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και έξι λεπτά αργότερα, στο 11', έκανε τη σέντρα και ο Πεσίνα με κεφαλιά έκανε το 2-0. Ο Κυριακόπουλος την τρέχουσα σεζόν έχει ένα γκολ και δυο ασίστ σε επτά εμφανίσεις.