Λεγανές- Αθλέτικ Μπιλμπάο 0-2: Δεύτερη σερί νίκη για τους Βάσκους

Αθλέτικ Μπιλμπάο

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο του Ερνέστο Βαλβέρδε επικράτησε 2-0 της Λεγανές και πανηγύρισε την τρίτη νίκη της στη La Liga.

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο πήρε μια σημαντική νίκη στη La Liga, προσθέτοντας τρεις βαθμούς στο σακούλι της. Έχοντας στον πάγκο τον Ερνέστο Βαλβέρδε, οι Βάσκοι παρουσιάστηκαν πιο αποτελεσματικοί στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, με τον Ντάνι Νινιάνα να βρίσκει δίχτυα στο 65' και τον Ινιάκι Γουίλιαμς να σκοράρει ξανά 10 λεπτά αργότερα (75') για το τελικό σκορ που ανέβασε τους Βάσκους στην πρώτη πεντάδα της La Liga. Από την άλλη η Λεγανές έχει ξεκινήσει με το αριστερό τις υποχρεώσεις της στη La Liga και σε έξι αγωνιστικές μετρά μία νίκη, τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες.