Μέσι: Η Ίντερ Μαϊάμι νίκησε, όμως εκείνος έδειξε δυσαρεστημένος με τους κανονισμούς του MLS (vid)

Η Ίντερ Μαϊάμι νίκησε, όμως ο Μέσι έδειξε δυσαρεστημένος με τους κανονισμούς του MLS (vid)

Η Ίντερ Μαϊάμι νίκησε με ανατροπή 3-2 την Μόντρεαλ Ίμπακτ, με τον Μέσι να γκρινιάζει για τους κανονισμούς του MLS.

Μπορεί η Ίντερ Μαϊάμι να έκανε ανατροπή και να νίκησε με 3-2 στην έδρα της Μόντρεαλ Ίμπακτ, ωστόσο ο Λιονέλ Μέσι, που δεν είχε γκολ ή ασίστ, εκνευρίστηκε κάποια στιγμή με τους κανονισμούς του MLS.

Ο Αργεντινός σούπερ σταρ χρειάστηκε στο 43ο λεπτό να δεχθεί την βοηθεία του ιατρικού επιτελείου της ομάδας από το Μαϊάμι κι έπειτα αναγκάστηκε να περιμένει δύο λεπτά για να επανέλθει στον αγώνα, όπως πρέπει πλέον με βάση τον νέο κανονισμό της διοργάνωσης.

Ο 36χρονος «μάγος» δυσαρεστήθηκε για την μεγάλη αναμονή και κάποια στιγμή γύρισε και στην κάμερα και είπε «με τέτοιους κανονισμούς δεν πάμε πουθενά».