Αργεντινή - Σαουδική Αραβία: Η γκολάρα του Αλ Ντοσαρί που ολοκλήρωσε την ανατροπή των Αράβων (vid)

Η Σαουδική Αραβία δεν έμεινε στην ισοφάριση και με το υπέροχο γκολ του Αλ Ντοσαρί έφτασε στην πλήρη ανατροπή του αγώνα και το 2-1.

Οι Άραβες πέντε λεπτά μετά το γκολ της ισοφάρισης σκόραραν και πάλι μετά από μία υπέροχη ατομική προσπάθεια και ακόμα καλύτερο τελείωμα του Αλ Ντοσαρί στο 53ο λεπτό ρίχνοντας στο... καναβάτσο την Αργεντινή.

Ο Σαουδάραβας εξτρέμ πήρε την μπάλα έπειτα από μία απομάκρυνση από την άμυνα της Αργεντινής, ξέφυγε από τρεις παίκτες και εξαπέλυσε ένα τρομερό σουτ που έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» της απέναντι γωνίας του ανήμπορου να αντιδράσει Μαρτίνες.