Μουντιάλ 2022, Γαλλία - Μαρόκο: Γιορίς και δοκάρι σταμάτησαν το απιθανο ψαλιδάκι του Ελ Γιαμίκ (vid)

Τρομερή χαμένη ευκαιρία για την ισοφάριση απέναντι στη Γαλλία έχασε το Μαρόκο, αφού λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου ο Ελ Γιαμίκ είδε τον Γιορίς και το δοκάρι να λένε «όχι» στο εντυπωσιακό του ψαλιδάκι.

Μια ανάσα από το 1-1 έφτασε το Μαρόκο στον μεγάλο ημιτελικό απέναντι στη Γαλλία. Στο 44ο λεπτό, ο Ζίγιεχ εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, η μπάλα έμεινε στην περιοχή και κατέληξε στον Ελ Γιαμίκ, ο οποίος με φοβερό ψαλιδάκι έστειλε την μπάλα προς την εστία. Η... συνεργασία πάντως, του Γιορίς και του κάθετου δοκαριού σταμάτησαν την εντυπωσιακή του προσπάθεια και διατήρησαν το προβάδισμα των Μπλε, στερώντας του ένα μυθικό γκολ.