Μουντιάλ 2022, Κροατία - Μαρόκο: Άνοιξε το σκορ η Χρβάτσκα με κεφαλιά του Γκβάρντιολ, άμεση απάντηση από τον Ντάρι (vid)

Εκρηκτικό ξεκίνημα στον μικρό τελικό του Μουντιάλ ανάμεσα σε Κροατία και Μαρόκο, με τη Χρβάτσκα να ανοίγει το σκορ στο 7' με τον Γκβάρντιολ και το Μαρόκο να απαντά άμεσα με τον Ντάρι, δύο λεπτά αργότερα.

Τι ξεκίνημα στον μικρό τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου, στη μάχη της Κροατίας με το Μαρόκο για μια θέση στο βάθρο. Μόλις στο 7ο λεπτό η ομάδα του Ντάλιτς με τρομερή κομπίνα των Μάγιερ και Πέρισιτς από στημένη φάση έκανε το 1-0 χάρη στην κεφαλιά του Γκβάρντιολ, με τα Λιοντάρια του Άτλαντα ωστόσο να ισοφαρίζουν άμεσα. Δύο λεπτά αργότερα, ο Μάγιερ έκανε λάθος διώξιμο στο φάουλ του Ζίγιεχ, η μπάλα έφτασε στον Ντάρι κι εκείνος από κοντά με το κεφάλι έφερε το ματς στα ίσα.