Αργεντινή-Μαρόκο: «Εισβολή» από Μαροκινούς φιλάθλους με μπουκάλια και κροτίδες

argentina_olympic_games

Το απόλυτο χάος επικράτησε μετά το γκολ ισοφάρισης της Αργεντινής απέναντι στο Μαρόκο στο 90+16', με τους οπαδούς του Μαρόκο να μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

Επεισοδιακό ήταν το φινάλε της αναμέτρησης της Αργεντινής με το Μαρόκο στην πρεμιέρα των Ολυμπιακών Αγώνων.

Η Αλμπισελέστε βρήκε το γκολ της ισοφάρισης μετά από φάση διαρκείας, με τον Μεντίνα να σκοράρει με κεφαλιά προ κενής εστίας για το 2-2 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι Αργεντινοί πανηγύρισαν έξαλλα το γκολ, ωστόσο οι Μαροκινοί φίλαθλοι δυσαρεστήθηκαν με την εξέλιξη του αγώνα και φρόντισαν να το... δείξουν.

Δευτερόλεπτα μετά το γκολ, «εισέβαλαν» στον αγωνιστικό χώρο πετώντας κροτίδες και μπουκάλια στο χορτάρι, με τους ανθρώπους ασφαλείας να προσπαθούν να τους απομακρύνουν.

Οι παίκτες των δύο ομάδων κατευθύνθηκαν προς τα αποδυτήρια, χωρίς ο διαιτητής να έχει σφυρίξει τη λήξη της αναμέτρησης.