Σαλάχ: Γκολ – μαγεία, «άδειασε» όλη την άμυνα της Γουότφορντ (vids)

Κώστας Ζάλιαρης
Η Λίβερπουλ φτάνει σε θρίαμβο απέναντι στη Γουότφορντ με το σκορ στο 4-0 από τα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους και τον Μοχάμεντ Σαλάχ να πετυχαίνει ένα από τα γκολ της χρονιάς.

Οι «κόκκινοι» πολύ γρήγορα στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με τους «hornets» πέτυχαν άλλα δυο γκολ, με τους Φιρμίνο και Σαλάχ να δίνουν διαστάσεις θριάμβου στη διαφαινόμενη νίκη της ομάδας του Κλοπ.

Στο 52' ο Φιρμίνο εκμεταλλεύτηκε την απομάκρυνση του Φόστερ που πήγε να γλιτώσει το αυτογκόλ με τον Βραζιλιάνο να πλασάρει από κοντά για το 3-0, ενώ, στο 53' ήρθε ο «χορός» του Σαλάχ για το τέταρτο τέρμα που δεν χρειάζεται λέξεις, αλλά θαυμασμό στην εικόνα...

@Photo credits: video screen