ΑΠΟΕΛ: Νίκη κοντρα στη Σπάρτα Σουμπότιτσα με... υπογραφές Κονσταντίνοφ και Μπεν

αποελ φιλικο 30/6
Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε της Σπαρτάκ Σουμπότιτσα με 2-1 (30/6), στο πρώτο του φιλικό στο πλαίσιο της προετοιμασίας για την επόμενη χρονιά. Οι Κονσταντίνοφ και Μπεν ήταν αυτοί που βρήκαν δίχτυα για τους Γαλαζοκίτρινους.

Οι παίκτες του Γκαγιέγο άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό, με τον Κονσταντίνοφ να κάνει το 1-0 με σουτ εκτός περιοχής.

Οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να πιέζουν χωρίς όμως να οργανώνουν αποτελεσματικά τις επιθέσεις τους.

Ο ΑΠΟΕΛ εξαργύρωσε την υπεροχή του στο 40ο λεπτό, όταν ο Μπεν έκανε το 2-0 από το ύψος του πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Σπαρτάκ μείωσε στο 74΄μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο παραχώρησε ο Κίττιος.