Γιουβέντους - Σασουόλο: Ντεμπούτο με γκολάρα για Ντι Μαρία (vid)

Ο Άνχελ Ντι Μαρία δεν χρειάστηκε παραπάνω από 26 λεπτά για να ανοίξει τον λογαριασμό του με τη Γιουβέντους, εκτελώντας με υπέροχο «σκαστό» σουτ τον Κονσίλι για το 1-0 κόντρα στη Σασουόλο.

Από νωρίς στα γκολ ο Άνχελ Ντι Μαρία με τη φανέλα της Γιουβέντους. Στο ντεμπούτο του στο ιταλικό πρωτάθλημα, ο Αργεντινός σταρ χρειάστηκε μόλις 26 λεπτά για να βρει δίχτυα και το έκανε με έξοχο τρόπο.

Από τη σέντρα του Άλεξ Σάντρο, ο πρώην παίκτης της Παρί Σεν Ζερμέν δοκίμασε το «σκαστό» βολέ στο δεύτερο δοκάρι και σε συνδυασμό με την κακή θέση του κίπερ, Κονσίλι, πέτυχε ένα άκρως εντυπωσιακό γκολ για να ανοίξει τον λογαριασμό του στα Μπιανκονέρι.

Ο Ντι Μαρία έγινε έτσι ο πέμπτος Αργεντινός που σκοράρει με τη Γιουβέντους στον 21ο αιώνα, μετά τους Τέβες, Περέιρα, Ντιμπάλα και Ιγουαΐν.