Κοντά στο γκολ ο Άρης με τον Καμάτσο και Νταρίντα (vidσ)

Ο Καμάτσο έχασε την πρώτη ευκαιρία για τον Άρη

Ο Άρης βρέθηκε κοντά στο γκολ στο 6' με τον Καμάτσο να μπαίνει στην περιοχή και να κάνει κακό τελείωμα από πλάγια στέλνοντας τη μπάλα άουτ, ενώ στο 10' ο Νταρίντα μέσα από την περιοχή έκανε το σουτ στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ.

Τέσσερα λεπτά μετά την τεράστια ευκαιρία της ΑΕΚ με τον Αραούχο, ο Άρης βρέθηκε κοντά στο γκολ. Συγκεκριμένα στο 6' ο Ιτούρμπε έκανε ωραία ενέργεια και την κάθετη στον Καμάτσο και αυτός μέσα από την περιοχή και πλάγια δεν έκανε καλό τελείωμα στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα οι Θεσσαλονικείς βρέθηκε και πάλι μια ανάσα από το 0-1. Ο Ιτούρμπε βρήκε με το κεφάλι τον Νταμπό, αυτός τον Νταρίντα που με σουτ έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι του Αθανασιάδη.