ΑΠΟΕΛ - Πάφος: Στα πρώτα δευτερόλεπτα ο Σαρφό άνοιξε το σκορ!(vid)

ΣΑΡΦΟ
Ο Κίνγκσλει Σαρφό άνοιξε το σκορ στο μεγάλο ματς του Σουπερ Καπ, για τον ΑΠΟΕΛ, μόλις στα 58 δευτερόλεπτα, κάνοντας το 1-0!

Λιγότερο από ένα λεπτό χρειάστηκε ο ΑΠΟΕΛ για να ανοίξει το σκορ εναντίον της Πάφου για το Σούπερ Καπ Κύπρου! Οι Πρωταθλητές Κύπρου, βγήκαν απευθείας στο χώρο της επίθεσης, ο Ελ Αραμπί πήρε την μπάλα από αριστερά και «έσπασε» στο πέναλτι.

Εκεί την μπάλα υποδέχτηκε ο Κίνγκσλει Σαρφό ο οποίος δίχως επαφή εκτέλεσε κατευθείαν και έκανε το 1-0! Ο Ίβουσιτς δεν πρόφθασε να αντιδράσει όπως θα ήθελε και η ομάδα του Καρσέδο βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο πριν καν το δεύτερο λεπτό!