Πέλκας: Σκόραρε σε δεύτερο σερί ματς με την Μπασάκσεχιρ (vid)

pelkas11

Ο Δημήτρης Πέλκας σκόραρε για δεύτερο σερί παιχνίδι με την Μπασάκσεχιρ στο πρωτάθλημα στη νίκη της ομάδας του με 2-0 επί της Ρίζεσπορ.

On fire ο Δημήτρης Πέλκας στην Τουρκία. Ο Έλληνας διεθνής πρώην ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι με την Μπασάκσεχιρ στη νίκη της ομάδας του με 2-0 επί της Ρίζεσπορ.

Στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Πέλκας άνοιξε το σκορ για την «Μπασάκ». Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός εκμεταλλεύτηκε την κακή αντίδραση του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και σκόραρε μπροστά σε κενή εστία για το 1-0. Αυτό για τον Πέλκα ήταν το τέταρτο του γκολ στα τελευταία οκτώ παιχνίδια και το πέμπτο συνολικά στο πρωτάθλημα της Τουρκίας φέτος.

Το τελικό 2-0 για τους γηπεδούχους διαμόρφωσε ο Οζκάν στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.