Πέλκας: Έδωσε ασίστ στην «πεντάρα» της Μπασάκσεχιρ στην Αντάλιασπορ (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
Πέλκας

Ο Δημήτρης Πέλκας έδωσε την τέταρτη ασίστ του μέσα στη σεζόν στη νίκη της Μπασάκσεχιρ επί της Αντάλιασπορ με 5-2.

Ακόμα μια ασίστ για τον Δημήτρη Πέλκα την τρέχουσα σεζόν. Στο 43ο λεπτό της εντός έδρας αναμέτρησης της Μπασάκσεχιρ με την Αντάλιασπορ ο διεθνής Έλληνας μεσοεπιθετικός πήρε την κεφαλιά - πάσα και ο Φιγκεϊρέδο εξ επαφής μείωσε σε 2-1. Για την ιστορία οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή και πήραν τη νίκη με 5-2.

Σε οκτώ εμφανίσεις μέσα στην αγωνιστική περίοδο 2024-25 ο Πέλκας έχει ένα γκολ και τέσσερις ασίστ, ενώ έχει δημιουργήσει από ένα γκολ και στις δυο συμμετοχές του στο πρωτάθλημα Τουρκίας.