Γαλατάσαραϊ-Γκαζιαντέπ 3-1: Νίκη λίγο πριν το ραντεβού με τον ΠΑΟΚ

Το Rams Park της Κωνσταντινούπολης, έδρα της Γαλατάσαραϊ

Η Γαλατάσαραϊ κέρδισε άνετα 3-1 τη Γκαζιαντέπ εντός έδρας, μια εβδομάδα πριν τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ.

Η Γαλατάσαραϊ επιβεβαίωσε την καλή της κατάσταση με μια άνετη νίκη 3-1 απέναντι στη Γκαζιαντέπ, λίγο πριν τον επερχόμενο αγώνα με τον ΠΑΟΚ για το League Phase του Europa League (25/9).
Ο Μπαρίς Γιλμάζ άνοιξε το σκορ για τη Γαλατάσαραϊ στο 11ο λεπτό, ενώ ο Γιουνούς Ακγκιούν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας στο 26ο λεπτό. Στο 76ο λεπτό, ο Μισί Μπατσουαγί διαμόρφωσε το 3-0, εδραιώνοντας την επικράτηση της. Η Γκαζιαντέπ πέτυχε γκολ με τον Φουρκάν Σογιαλπ στο 81ο λεπτό.