Παναθηναϊκός Β' - Ολυμπιακός Β': Ισοφάρισε προσωρινά ο Αθανασακόπουλος, ξανά προβάδισμα ο Μπα (vids)

ελλαδα

Αν και ο Παναθηναϊκός Β' βρήκε τον δρόμο προς την ισοφάριση με ένα υπέροχο γκολ του Αθανασακόπουλου, ο Ολυμπιακός Β' απάντησε τέσσερα λεπτά μετά και πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Αλγκασίμ Μπα.

Η πίεση του Παναθηναϊκού Β' είχε αποτέλεσμα κόντρα στον Ολυμπιακό Β' καθώς στο 79', έπειτα από ωραία ενέργεια του Μαντσίνι, ο Αθανασακόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από την περιοχή και με ένα ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 1-1 για τους «πράσινους».

Ωστόσο η απάντηση του Ολυμπιακού ήταν άμεση καθώς τέσσερα λεπτά μετά, ο Αλγκασίμ Μπα πάτησε στην περιοχή και έπειτα από μαρκάρισμα του Βουτσά, ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα για πέναλτι.

Ο ίδιος παίκτης ανέλαβε την εκτέλεση και το μετέτρεψε σε γκολ για το 1-2 υπέρ των Πειραιωτών.

@Photo credits: eurokinissi