Παναχαϊκή - ΑΕΚ Β': Ο Σόσα άνοιξε το σκορ για τον Δικέφαλο με το πρώτο γκολ της σεζόν (vid)

AEK B

O νεαρός Αργεντινός εξτρέμ της ΑΕΚ Β', Ελιάν Σόσα, άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με την Παναχαϊκή στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο, με το πρώτο γκολ της σεζόν στη Superleague 2.

Η ΑΕΚ Β' σκόραρε το παρθενικό γκολ της Superleague 2 για την αγωνιστική περίοδο 2024-25. Στο 62ο λεπτό του αγώνα με την Παναχαϊκή στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο ο Ζαμόρα έκανε λάθος στο γύρισμα του προς τον Κολοβούρη, ο Σόσα έκλεψε την μπάλα και πλάσαρε για το 0-1. Ο 21χρονος Αργεντινός εξτρέμ κατάφερε να συνδυάσει το ντεμπούτο του με τα κιτρινόμαυρε με το πρώτο του τέρμα.