Τα highlights από το «χιτσκοκικό» ΑΕΛ-Καβάλα 2-1 (vid)

tesa

Η Καβάλα προηγήθηκε στη Λάρισα, όμως η ΑΕΛ πήρε τη νίκη και έκανε την ανατροπή καθώς βρήκε δις δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο.

Φινάλε γκραν γκινιόλ είχε το ματς της Λάρισας, όπου η ΑΕΛ υποδέχθηκε την Καβάλα για την πρεμιέρα της Super League 2 και επικράτησε 2-1.

Οι «αργοναύτες» άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις (45’+2’) του πρώτου ημιχρόνου με τον Δημητριάδη, όμως οι «βυσσινί» στο δεύτερο μισό έφτασαν στην ανατροπή.

Αρχικά ισοφάρισαν με τον Ακόστα στο 53’ και τελικά πήραν τη νίκη χάρις σε τέρμα του Κρητικού στο 89’ και σε εξέλιξη στατικής φάσης.

@Photo credits: INTIME