ΠΑΣ Γιάννινα – Ηρακλής: Το γκολ του Μάντζη που έκρινε το ντέρμπι (vid)

Μαντζης

Στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ηρακλή στους «Ζωσιμάδες» ο Μάντζης έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους, με το δεύτερο προσωπικό γκολ του και χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε το ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Superleague 2 και «ζευγάρωσε» τα τρίποντα του στο πρωτάθλημα της δεύτερης τη τάξει κατηγορίας του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Οι Ηπειρώτες υπέταξαν τον Ηρακλή στους «Ζωσιμάδες» με 2-1, με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Βασίλη Μάντζη, ο οποίος πέτυχε αμφότερα τα γκολ της ομάδας του. Στο 65ο λεπτό ο Λούπας εκτέλεσε κόρνερ, ο επιθετικός των γηπεδούχων με κεφαλιά νίκησε τον Στουρνάρα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.