Νίκη Βόλου-ΑΕΛ: Τα τρία γκολ μέχρι την ανάπαυλα (vids)

Η ΑΕΛ προηγείται 2-1 της Νίκης Βόλου στο ημίχρονο του Πανθεσσαλικού, όπου προηγήθηκε 2-0 με τα τέρματα των Ηλιάδη, Παπαγεωργίου και οι «μπλε» μείωσαν με τον Δούμτση.

«Χορταστικό» είναι το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης του Πανθεσσαλικού, όπου η Νίκη Βόλου φιλοξενεί την ΑΕΛ και στην ανάπαυλα η ομάδα της Λάρισας προηγείται 2-1.

Οι «βυσσινί» άνοιξαν το σκορ μόλις μετά από 125 δευτερόλεπτα δράσης (3’) όταν ο Ηλιάδης πρόλαβε τον γκολκίπερ Σούλη σε στατικό και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του.

Στο 18’ ο Παπαγεωργίου έδωσε με προβολή αέρα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους.

Οι «μπλε» μείωσαν στο 40’ μετά από ατομική ενέργεια του Αμπονσά όπου η μπάλα στρώθηκε στον Δούμτση και εκείνος με σουτ «έγραψε» το 1-2.

@Photo credits: INTIME