Οι ΟΦΗ και Ολυμπιακός Λευκωσίας έπαιξαν για να βοηθήσουν τους σεισμόπληκτους (vid)

Ο ΟΦΗ έδειξε για ακόμα μία φορά το κοινωνικό του πρόσωπο μέσω του φιλικού αγώνα με τον Ολυμπιακό Λευκωσίας, ο οποίος έγινε για τη στήριξη των σεισμόπληκτων περιοχών του Δήμου Μινώα Πεδιάδος.

Ο ΟΦΗ έπαιξε με τον Ολυμπιακό Λευκωσίας σε ένα ξεχωριστό φιλικό. Ένα ματς φιλανθρωπικού χαρακτήρα που έγινε στο Παγκρήτιο για την στήριξη των σεισμόπληκτων περιοχών του νησιού της Κρήτης.

Στο αγωνιστικό σκέλος στο 4ο λεπτό ο Μάντζης έκανε το 0-1 με προβολή για τον Ολυμπιακό Λευκωσίας μετά από 'γέμισμα' της μπάλας από τον Σαλί. Στο 8' ο ΟΦΗ είχε δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναμπί. Στο 52ο λεπτό ο Μάντζης σκόραρε ξανά από κοντά για το 0-2. Στο 88' ο ΟΦΗ είχε και άλλο δοκάρι. Το φάουλ του Λάμπρου ήταν πολύ καλό αλλά βρήκε στο δοκάρι. Το τελικό σκορ ήταν πάντως το 0-2 αλλά σημασία φυσικά είχε η στήριξη και η ενίσχυση των σεισμόπληκτων καθώς όλα τα έσοδα του ματς πάνε σε εκείνους.

@Photo credits: INTIME