ΟΦΗ - Παναθηναϊκός: Οι Κρητικοί προηγήθηκαν με τον Χιμένεθ και οι Πράσινοι ισοφάρισαν με τον Ιωαννίδη (vids)

profile_player-960x540

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ κόντρα στον Παναθηναϊκό με το τέρμα του Χιμένεθ στο 21' και οι Πράσινοι ισοφάρισαν στο 36ο λεπτό με το γκολ του Ιωαννίδη.

Ο ΟΦΗ πήρε το προβάδισμα απέναντι στον Παναθηναϊκό με το γκολ του Χεσούς Χιμένεθ στο 21'.

Η φάση του τέρματος των Κρητικών ξεκίνησε από τα πόδια του Λάρσον, ο οποίος έδωσε στον Ισέκα, εκείνος πέρασε την μπάλα στον Χιμένεθ, που απέφυγε εξαιρετικά τον Ακαϊντίν, πήγε κατά μέτωπο στην περιοχή του Παναθηναϊκού και εκτέλεσε ωραία για το 1-0.

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1, 15 λεπτά αργότερα με τον επιθετικό του, Φώτη Ιωαννίδη.

Η φάση του γκολ των Πράσινων ξεκίνησε από την υπέροχη ατομική ενέργεια του Μπερνάρντ που πήρε την μπάλα από την αριστερή πλευρά και συνέκλινε, διατήρησε την κατοχή παρά την πίεση και την κατάλληλη στιγμή έβγαλε την κάθετη πάσα στον Ιωαννίδη που τελείωσε τη φάση κάνοντας το 1-1.