Φιλική νίκη για τον Ατρόμητο, 2-1 επί της Athens Kallithea

Φιλικό Ατρόμητος - Athens Kallithea

Σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα στην Πτολεμαΐδα, ο Ατρόμητος επικράτησε με 2-1 της Athens Kallithea.

Φιλικό τεστ προπονητικού χαρακτήρα έδωσαν Ατρόμητος και Athens Kallithea στην Πτολεμαΐδα, με το κάθε ημίχρονο να διαρκεί 30 λεπτά.

Οι Περιστεριώτες επικράτησαν με 2-1, με τον Ουάρντα στο 10' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι να ανοίγει το σκορ, έπειτα από ανατροπή του Βρακά ύστερα από κάθετη πάσα του Μουντέ.

Στο 29' ο Ατρόμητος σημείωσε και δεύτερο γκολ με κεφαλιά του Βέργου έπειτα από σέντρα του Πομόνη, γράφοντας το 2-0.

Η Athens Kallithea μείωσε στην αμέσως επόμενη φάση με γκολ του Λουκίνα, με το 2-1 να διατηρείται ως το φινάλε.

Ατρόμητος (α' ημίχρονο): Κοσέλεφ, Μουντές, Σταματούλας, Μανσούρ, Πομόνης, Ουεντραόγκο, Χότζα, Βρακάς, Καλοσκάμης, Ουάρντα, Βέργος

Στο δεύτερο 30λεπτο έπαιξαν οι: Χουτεσιώτης, Αργυρίου, Τσακμάκης, Μπέης, Αθανασίου, Γκονθάλεθ, Καραμάνης, Τσακίρης, Καρλίτος, Τζοβάρας, Φαν Βέερτ

Athens Kallithea: Μπερναμπέ, Μάτιεβιτς, Πασαλίδης, Τσιβελεκίδης, Μανθάτης, Μουστακόπουλος, Ματίγια, Καινούργιος, Μουτίνιο, Κυνηγόπουλος, Λουκίνας

Αναπληρωματικοί: Πάντος, Ρομαό, Σίλβα, Τσιντώνης, Σαρδέλης, Βασιλόγιαννης, Ουλντρίκις

@Photo credits: Atromitos FC