Athens Kallithea - Παναθηναϊκός: Ο Βαλμπουενά έβαλε το πρώτο του γκολ με τους νεοφώτιστους κάνοντας το 2-1 (vid)

Ο Βαλμπουενά

Στο 80ό λεπτό η Athens Kallithea έκανε το 2-1 απέναντι στον Παναθηναϊκό με το τέρμα του Βαλμπουενά, το πρώτο του Γάλλου με την αθηναϊκή ομάδα.

Η Athens Kallithea έκανε και το 2-1 με τον Παναθηναϊκό με έναν παλιό μας γνώριμο, τον άλλοτε παίκτη του Ολυμπιακού, Ματιέ Βαλμπουενά. Στο 80ό λεπτό ο Μότοκ έκλεψε την μπάλα, ο Ουλντρίκις πάτησε περιοχή και πάσαρε στον Μουτίνιο. Εκείνος έκανε το γύρισμα και ο Βαλμπουενά σκόραρε με προβολή στο πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της Athens Kallithea. Ήταν το πρώτο ματς του 39χρονου Γάλλου μετά την επιστροφή του στην Ελλάδα έπειτα από το πέρασμά του από την Κύπρο.