Μαρόκο: Βασικοί ξανά Ουναΐ και Ελ Καμπί στη νίκη της εθνικής τους

Ελ Καμπί - Ουναΐ

Οι Αζεντίν Ουναΐ και Αγιούμπ Ελ Καμπί των Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού αντίστοιχα βοήθησαν το Μαρόκο να κάνει το 2/2 στα προκριματικά του Copa Africa.

«Αιώνιοι» αντίπαλοι στην Ελλάδα και τη Superleague, αλλά συμπαίκτες στην εθνική. Ο Αζεντίν Ουναΐ του Παναθηναϊκού και ο Αγιούμπ Ελ Καμπί του Ολυμπιακού συνυπήρξαν για δεύτερη σερί φορά στο αντιπροσωπευτικό τους συγκρότημα. Μάλιστα, πήραν αμφότεροι φανέλα βασικού από τον Ρεγκραγκί και βοήθησαν την εθνική τους να πάρει τη νίκη (1-0 με γκολ του Ντίαθ) κόντρα στο Λεσότο και να κάνει το 2/2 στον προκριματικό όμιλο του Copa Africa. Ο μέσος των «πράσινων» αγωνίστηκε για 70 λεπτά, ενώ ο φορ των «ερυθρόλευκων» για 57 λεπτά.