ΟΦΗ - Άρης: Ο Λαμπρόπουλος έκανε το 2-0, μείωσε ο Μορόν με πέναλτι (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
ofi-arhs

Ο αρχηγός του ΟΦΗ, Βασίλης Λαμπρόπουλος, έκανε το 2-0 κόντρα στον Άρη και εννέα λεπτά αργότερα ο Λορέν Μορόν μείωσε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο Βασίλης Λαμπρόπουλος διπλασίασε το προβάδισμα του ΟΦΗ κόντρα στον Άρη. Στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης στο «Γεντί Κουλέ» ο Λέβαν Σενγκέλια εκτέλεσε φάουλ σε πλάγια θέση και ο αρχηγός των Κρητικών με κεφαλιά νίκησε τον Χουλιάν Κουέστα για το 2-0.

Εννέα λεπτά αργότερα, στο 68' οι Θεσσαλονικείς μείωσαν το σκορ και μπήκαν στο ματς. Ο Ηλίας Χατζηθεοδωρίδης έκανε χέρι μέσα στην περιοχή, ο Τάσος Σιδηρόπουλος έδωσε το πέναλτι και ο Λορέν Μορόν το εκτέλεσε εύστοχα για το 2-1.