ΟΦΗ - Άρης: Ο Σαλσέδο χρειάστηκε εννέα λεπτά για να ανοίξει λογαριασμό με γκολάρα (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
Salcedo

Ο Έντι Σαλσέδο πέρασε ως αλλαγή στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον Άρη και στο 82' άνοιξε λογαριασμό στο σκοράρισμα με φανταστικό γκολ.

Ο Έντι Σαλσέδο «συστήθηκε» με τον καλύτερο τρόπο στον κόσμο του ΟΦΗ. Τέσσερις ημέρες μετά τον δανεισμό του από την Ίντερ ο 22χρονος επιθετικός πέρασε ως αλλαγή στην αναμέτρηση με τον Άρη στο «Γεντί Κουλέ» και χρειάστηκε εννέα λεπτά για να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο 82' ο Λέβαν Σενγκέλια που είχε δώσει ασίστ και στο γκολ του Λαμπρόπουλου πέρασε την μπάλα στον νεαρό φορ, ο οποίος με τρομερό τελείωμα «κεραυνοβόλησε» τον Χουλιάν Κουέστα για το 3-1 των Κρητικών.