Βόλος - ΠΑΟΚ: Ο Μουργκ έκανε το 0-2 στο 54' και ο Μεντιέτα μείωσε στο 56' (vids)

bolos-paok

Με τη βοήθεια της κόντρας στον Τόμας Μουργκ η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Μουργκ για το 2-0 του ΠΑΟΚ στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Μείωσε δυο λεπτά αργότερα ο Μεντιέτα.

Ο ΠΑΟΚ διπλασίασε το προβάδισμα του κόντρα στον Βόλο στο Πανθεσσαλικό, όμως οι Θεσσαλοί μείωσαν το σκορ ύστερα από δυο λεπτά. Στο 54' ο Καμαρά δοκίμασε το πόδι του, η μπάλα κόντραρε στο τακουνάκι του Μουργκ και κατέληξε στα δίχτυα του Κόβατς για το 0-2.

Δυο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κέρδισαν κόρνερ, η άμυνα των φιλοξενούμενων έχασε τον Μεντιέτα, ο οποίος με κεφαλιά μείωσε σε 1-2.