Παναθηναϊκός - Πανσερραϊκός: Ο Τετέ «σέρβιρε» και ο Τζούρισιτς εκτέλεσε για το 2-1 (vid)

Τζουρισιτς

Ο Φίλιπ Τζούρισιτς πέρασε στο παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Πανσερραϊκό στο 67' και στο 81' με πλασέ μετά από ασίστ του Τετέ έδωσε προβάδισμα στο Τριφύλλι.

Μια αλλαγή του Ντιέγκο Αλόνσο έβαλε εκ νέου μπροστά τον Παναθηναϊκό στην αναμέτρηση με τον Πανσερραϊκό στο ΟΑΚΑ. Ο Ουρουγουανός τεχνικός έριξε στο παιχνίδι τον Φίλιπ Τζούρισιτς στο 67ο λεπτό και ο Σέρβος μεσοεπιθετικός χρειάστηκε 14 λεπτά για να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Ο Τετέ έκανε το γύρισμα προς το ημικύκλιο, ο Τζούρισιτς πλάσαρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον πλαϊνό δίχτυ του Γκουγκεσασβίλι για το 2-1 του Τριφυλλιού. Οι Σερραίου διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ στον Φαές στην αρχή της φάσης, όμως διαιτητής και VAR δεν είδαν παράβαση.