Παναιτωλικός - ΑΕΚ: Μαυρίας «σέρβιρε» και Λουίς εκτέλεσε τον Στρακόσα για το 1-0 (vid)

Panaitolikos

Ο Μιγκέλ Λουίς άνοιξε το σκορ στο 73ο λεπτό της αναμέτρησης του Παναιτωλικού με την ΑΕΚ με πλασέ στην κίνηση μετά από ασίστ του Χάρη Μαυρία.

Ο Παναιτωλικός πήρε προβάδισμα στην εντός έδρας αναμέτρηση με την ΑΕΚ. Στο 73ο λεπτό του αγώνα του Αγρινίου ο Χάρης Μαυρίας ανέβηκε από τα δεξιά, έκανε το 1-2 με τον Ρόα, ο Έλληνας ακραίος γύρισε την μπάλα και ο Μιγκέλ Λουίς με πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Θωμά Στρακόσα για το 1-0.

Αξιοσημείωτο πως σε αυτή τη φάση η Ένωση είχε «κενό» στην άμυνα της, καθώς αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από τη στιγμή που ο Ντομαγκόι Βίντα είχε βγει εκτός παιχνιδιού λόγω του τραυματισμού του πάνω από το μάτι.