Ελλάδα - Φινλανδία: Καρέ - καρέ το... δια ποδός Ιωαννίδη πρώτο γκολ της Εθνικής στην εποχή Γιοβάνοβιτς

Βασίλης Μπαλατσός
Ιωαννιδης

Στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης της Ελλάδας με τη Φινλανδία στο Φάληρο ο Φώτης Ιωαννίδης άνοιξε το σκορ και πέτυχε το πρώτο γκολ της Εθνικής υπό τις οδηγίες του Ιβάν Γιοβάνοβιτς.

Ένας πρώην παίκτης του στον Παναθηναϊκό πέτυχε το πρώτο γκολ της Ελλάδας στην εποχή του Ιβάν Γιοβάνοβιτς. Ο λόγος για τον Φώτη Ιωαννίδη, ο οποίος άνοιξε το σκορ για την Εθνική στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Φινλανδία για την 1η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της League B του Nations League.

Μετά από άτσαλο κοντρόλ του αρχηγού των φιλοξενούμενων, Χραντσέτσκι, ο διεθνής φορ κυνήγησε τη φάση, έκλεψε την μπάλα και πλάσαρε σε κενή εστία για το 1-0. Αυτό είναι το τρίτο γκολ του 24χρονου επιθετικού στο 12ο του παιχνίδι με τη γαλανόλευκη.