Ολυμπιακός: Άνετο πέρασμα από τη Νάουσα και 5η νίκη στη Handball Premier

Η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός νικώντας τον Ζαφειράκη στη Νάουσα με 40-27, φθάνοντας στην 5η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στη Handball Premier.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε τη νικηφόρα πορεία του στη Handball Premier, με τους «ερυθρόλευκους» να επικρατούν εκτός έδρας του Ζαφειράκη Νάουσας με 40-27, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι μετά το 10ο λεπτό άνοιξαν τη διαφορά στο σκορ, προηγήθηκαν με 10-5 στο 15' και με 20-11 στο ημίχρονο. Στον ίδιο ρυθμό κύλησε και το 2ο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να φθάνει στην 5η νίκη του στη Handball Premier.

Tο Σάββατο (19/10, 18:00), ο Ολυμπιακός θα κάνει πρεμιέρα στην Ευρώπη, αφού θα υποδεχθεί την αυστριακή Φάιβερς στη Χαλκίδα, στο κλειστό Κανήθου «Τ. Καμπούρης», για την πρώτη «μάχη» του δεύτερου γύρου στο EHF European Cup.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-6, 5-10, 7-12, 9-15, 11-20 (ημ.), 14-24, 17-28, 20-30, 21-33, 24-37, 27-40

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Δεληγιάννης): Μπόλας 1, Γκαζιόλης, Τσαγκέρας, Θεοδωρόπουλος 7, Μπουμπουλεντας, Μπάρμπας, Ροτζιος, Αθανασιάδης 7, Αποστολίδης 5, Ταραμονλής, Μαρίνος, Μπιτέρνας, Πίτος, Βαφείδης 3, Τσατσας, Λόλας 4

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπάμπιτς): Τζηράς 4, Παπαβασίλης 6, Βίντα 3, Τζίμπουλας 3, Παπάζογλου 2, Παπαντωνόπουλος, Κανδύλας 2, Σλίσκοβιτς 4, Βούγιοβιτς 1, Βέγιν 6, Λιάπης 3, Πασσιάς 1, Μιχαηλίδης 3, Σάββας 2, Νικολίνταης.
Διαιτητές: Λινάρδος- Νικολαϊδης, Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 2/3-3/3