ΑΕΚ: Άνετο πέρασμα από το Καματερό και 2η νίκη στην Α1 χάντμπολ γυναικών

Η Ερικα Ζενέλι με τη φανέλα της ΑΕΚ

H AEK πέρασε με άνεση από την έδρα του ΓΑΣ Καματερού με 31-19, για τη 2η νίκη της στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών.

Επιβλητική εμφάνιση πραγματοποίησε η ΑΕΚ νικώντας εκτός έδρας τον ΓΑΣ Καματερού με 31-19, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική στο πρωτάθλημα χάντμπολ της Α1 γυναικών.

Οι «κιτρινόμαυρες» μετά το 10ο λεπτό επέβαλαν το δικό τους παιχνίδι, έκλεισε το ημίχρονο με 17-10 και χωρίς προβλήματα να φθάνει στη 2η νίκη της πρωτάθλημα με τις Έρικα Ζενέλι και Μαριάνα Αζεβέδο να σημειώνουν από οκτώ γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 3-5, 4-7, 5-10, 7-13, 10-17 (ημ.), 12-20, 15-22, 15-24, 16-26, 17-29, 19-31

Καματερό (Δανήλος): Μ. Βασιλείου, Ναντότσι 2, Χριστοπούλου, Κοτρώτσιου 2, Λουρίδα, Αρχοντόγλου, Κούρτη 3, Λουρεντζάκη, Ούνι, Τριετίνα 3, Κόλια, Ψαριώτη, Παπαδοπούλου 1, Α. Βασιλείου 5, Πατρώνη 3, Τσαμάλη.

ΑΕΚ (Παπαδόπουλος): Πυριτίδου, Καρέλα, Μάγκου 1, Παναγιωτίδου, Ψαριώτη 2, Σαμολαδά, Ζενέλι 8, Κατσίκα 1, Γάσπαρη 4, Χαριτίδη 6, Μάντιτς, Αζεβέδο 8, Παύλου, Σαρκίρη, Στέιν 1, Μπανάση.
Διαιτητές: Ζήσης- Χαραλαμπίδης, Κόκκινη: 57:30 Ψαριώτη (τρία δίλεπτα), Δίλεπτα: 3-7, Πέναλτι: 2/3-3/3