Ολυμπιακοί Αγώνες: Πέμπτος στον τελικό των 50μ. ελεύθερο ο Γκολομέεβ

Δημήτρης Μύτικας
gkolomeeb

Ο Κριστιάν Γκολομέεβ δεν κατάφερε να ανέβει στο βάθρο, τερματίζοντας στην πέμπτη θέση της κούρσας με χρόνο 21.59 στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Ο Κριστιάν Γκολομέεβ έφτασε πολύ κοντά στο βάθρο, αλλά για μια χεριά έχασε το χάλκινο μετάλλιο, τερματίζοντας πέμπτος στον τελικό των Ολυμπιακών Αγώνων στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 21.59.

Ο Έλληνας κολυμβητής... προδόθηκε από την κακή του εκκίνηση και δεν μπόρεσε φτάσει στη κατάκτηση ενός ακόμη Ολυμπιακού μεταλλίου. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Αυστραλός Κάμερον ΜακΙβόι με 21.25, δεύτερος ήταν ο Βρετανός Μπεν Πράουντ με 21.30 και τρίτος ο Γάλλος Φλοράν Μανοντού με 21.56, ενώ ο Αμερικανός κάτοχος του τίτλου, Κάλεμπ Ντρέσελ, περιορίστηκε στην έκτη θέση.

@Photo credits: INTIME