Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου κάτω των 20: Στην 2η θέση της σφυροβολίας η Βαλεντίνα Σάββα (vid)!

ΒΑΛΕΝΤΙΝΑ ΣΑΒΒΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ Κ20
Ακόμη μια διάκριση για τη νεαρή Κύπρια, που με βολή στα 67,21μ. κατέλαβε την 2η θέση στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου κάτω των 20 ετών που διεξήχθη στο Περού.

Συνεχίζει να κάνει περήφανη όλη την Κύπρο η Βαλεντίνα Σάββα! Η νεαρή αθλήτρια της σφυροβολίας κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα στίβου κάτω των 20 ετών, που διεξήχθη στη Λίμα του Περού.

Η Σάββα με βολή στα 67,21μ. πήρε την 2η θέση, με την Κύπρο να καταλαμβάνει την 11η θέση στον πίνακα των μεταλλίων, ενώ λίγες μέρες νωρίτερα, ο Ιωσήφ Κεσίδης είχε «χαρίσει» το χρυσό, κερδίζοντας στην αντίστοιχη κατηγορία (σφυροβολία) των ανδρών.