Ευρωπαϊκό στίβου: Φετινό ρεκόρ η Γναφάκη, ολοκλήρωσε την εμφάνισή του κι ο Λεβαντίνος

Πηνελόπη Γκιώνη
γναφάκη

Έκαναν ό,τι μπορούσαν οι πρωταθλητές των χαμηλών εμποδίων, Δήμητρα Γναφάκη και Δημήτρης Λεβαντίνος, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Ρώμης. Αποστολή στη Ρώμη: Πηνελόπη Γκιώνη

Ολοκλήρωσαν τις εμφανίσεις τους στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανοιχτού στίβου οι Δήμητρα Γναφάκη και Δημήτρης Λεβαντίνος στα 400μ με εμπόδια.

Η Δήμητρα Γναφάκη κατάφερε σήμερα να βελτιώσει το φετινό της ρεκόρ στη σημαντικότερη μέχρι σήμερα κούρσα της στη σεζόν, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να της δώσει την πρόκριση στον ημιτελικό. Η Χανιώτισσα αθλήτρια τερμάτισε σε 56.62 που σε άλλες διοργανώσεις θα την είχε βάλει στον ημιτελικό όμως στη Ρώμη της έδωσε τη 16η θέση.

Από την άλλη, ο Δημήτρης Λεβαντίνος τερμάτισε στην έκτη θέση της σειράς του με 51.13 και ήταν 30ος στο σύνολο των συμμετοχών.

@Photo credits: eurokinissi, ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ/EUROKINISSI