Σάκκαρη - Αζαρένκα 1-2 (vids)

Η Μαρία Σάκκαρη λύγισε στο τάι μπρέικ, ηττήθηκε με 2-1 σετ από τη Βικτόρια Αζαρένκα και έμεινε εκτός από τα προημιτελικά του Rogers Cup.

Παρά τη μεγάλη της προσπάθεια στο Μόντρεαλ, το εμπόδιο της Βικτόρια Αζαρένκα για τη Μαρία Σάκκαρη αποδείχθηκε αξεπέραστο. Η 26χρονη λύγισε τελικά στο τάι μπρέικ από τη Λευκορωσίδα, πρώην Νο1 του κόσμου, και αποκλείστηκε από τα προημιτελικά του Rogers Cup.

Η «μάχη» της Σάκκαρη κράτησε δύο ώρες και 38 λεπτά. Στο τάι μπρέικ η αντίπαλος της Ελληνίδας ήταν πιο σταθερή απέφυγε τα λάθη και εξασφάλισε την πρόκριση, για να αντιμετωπίσει στους «8» την Αρίνα Σαμπαλένκα.

Θυμηθείτε το live

Η Σάκκαρη είχε οκτώ άσους αλλά και οκτώ διπλά λάθη κατά τη διάρκεια ενός αγώνα με διαρκείς εναλλαγές στο σκορ.

Τα σετ: 4-6, 6-3. 6-7.