US Open: Έκπληξη με Τζόκοβιτς, εκτός Τσιτσιπάς - Μπαντόσα

djokovic
Τόσο ο Τζόκοβιτς, όσο και το δίδυμο Τσιτσιπά-Μπαντόσα, δεν θα συνεχίσει στο US Open.

Θύμα έκπληξης έπεσε ο Νόβακ Τζόκοβιτς, ο οποίος δεν θα συνεχίσει την παρουσία του στο US Open. Ο Σέρβος αποκλείστηκε από τον Άλεξ Ποπίριν, καθώς γνώρισε την ήττα με 3-1 και αποκλείστηκε από την συνέχεια της διοργάνωσης.

Ο αντίπαλός του ξεκίνησε δυνατά και πήρα τα δύο πρώτα σετ με 6-4, με τον «Νόλε» να αντιδρα στο τρίτο, το οποίο κατέκτησε άνετα με 6-2, όμως η αντεπίθεσή του δεν ολοκληρώθηκε, καθώς ο Ποπίριν πήρε το τέταρτο με 6-4 και μαζί το ματς που κράτησε 3 ώρες και 19 λεπτά.

Εκτός το δίδυμο Τσιτσιπά-Μπαντόσα

Την ήττα γνώρισαν οι Τσιτσιπάς και Μπαντόσα από το δίδυμο Γκονζές-Όλμο με 2-0 (7-6 και 6-4), με αποτέλεσμα να αποκλειστούν από την συνέχεια της διοργάνωσης. Αξίζει να σημειώσουμε πως αυτή ήταν η πρώτη φορά που συνεργάστηκαν στο μεικτό διπλό.