Μόντε Κάρλο: Τα στιγμιότυπα της επικράτησης του Τσιτσιπά (vid)

tsitsipas
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πήρε την πρόκριση στον δεύτερο γύρο του τουρνουά στο Μόντε Κάρλο, μετά την εγκατάλειψη του Λάσλο Τζέρε στα μέσα του αγώνα.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ήταν κυρίαρχος στην πρεμιέρα του στο τουρνουά του Μόντε Κάρλο, όμως η εγκατάλειψη του Λάσλο Τζέρε δεν τον άφησε να ολοκληρώσει την πολύ καλή του εμφάνιση.

Ο Έλληνας πήρε τη πρόκριση στον δεύτερο γύρο του τουρνουά Masters στο Μονακό, εκεί όπου θ' αντιμετωπίσει τον νικητή της αναμέτρησης Τζάρι - Ετσεβερί.

Ο Νο.12 τενίστας στον κόσμο ήταν πολύ καλός στο πρώτο σετ, το οποίο κατέκτησε με 6-3, ενώ στο δεύτερο μετά το break για το 3-2 στα games είδε τον Σέρβο αντίπαλό του να εγκαταλείπει.