Ομόνοια - Ερυθρός Αστέρας 0-3: Έχασε και ψάχνει «θαύμα» για την πρόκριση στην επόμενη φάση

ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΛΕΪ
Ήττα με 0-3 αλλά με αρκετά καλή εμφάνιση γνώρισε η Ομόνοια από τον Ερυθρό Αστέρα, στο πρώτο ματς των δυο ομάδων στα προκριματικά του CEV Champions League. Στις 24/9 η ρεβάνς με τους «πράσινους» να θέλουν νίκη με το ίδιο σκορ για να διεκδικήσουν την πρόκριση.

Παρά το γεγονός πως ήταν αρκετά ανταγωνιστική σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, εντούτοις η Ομόνοια γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 0-3 σετ από τον Ερυθρό Αστέρα, στο πρώτο ματς των δυο ομάδων για τον Α' γύρο των προκριματικών του CEV Champions League.

Οι «πράσινοι» με αρκετό κόσμο στο πλευρό τους υπέκυψαν στην ανωτερότητα των Σέρβων και πλέον καλούνται στη ρεβάνς της 24ης Σεπτεμβρίου να νικήσουν με το ίδιο σκορ (0-3), ούτως ώστε να διεκδικήσουν την πρόκριση στον επόμενο γύρο στο «χρυσό σετ».