CEV Challenge Cup: Βήμα πρόκρισης στους «16» για την Ομόνοια, 3-0 την Ράντνικ Μπιγελίνα

ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΛΕΪ
Αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στις 16 καλύτερες ομάδες του CEV Challenge Cup έκανε η Ομόνοια, επικρατώντας 3-0 της Ράντνικ Μπιγελίνα, στο πρώτο ματς των δυο ομάδων στην Κύπρο.

Ένα σετ μακριά από τη φάση των «16» του CEV Challenge Cup είναι η Ομόνοια, μετά τη σπουδαία νίκη της με 3-0 σετ επί της Ράντνικ Μπιγελίνα, στο πρώτο ματς των δυο ομάδων που διεξήχθη στο «Τάσος Παπαδόπουλος - Ελευθερία» το βράδυ της Τρίτης.

Πλέον, χρειάζεται να κερδίσει μόλις ένα σετ στον επαναληπτικό της Βοσνίας (15/10, 19:00), έτσι ώστε να πανηγυρίσει την πρόκριση, ενώ σε περίπτωση που έχουμε το ίδιο σκορ υπέρ των γηπεδούχων (3-0) θα ακολουθήσει το «χρυσό σετ».