Αντσελότι: «Στον επαναληπτικό να δείξουμε το καλύτερό μας πρόσωπο»

Αντσελότι

Ο Κάρλο Αντσελότι τόνισε ότι περιμένει καλύτερη Ρεάλ στη Μαδρίτη στον επαναληπτικό με την Μπάγερν.

«Η στιγμή μας ήταν η αρχή του 2ου ημιχρόνου και τότε πέτυχαν δυο γκολ. Μας έδειξαν την καλύτερη εκδοχή τους κάτι που δεν κάναμε εμείς. Ωστόσο, έχουμε χρόνο να τη δείξουμε την επόμενη Τετάρτη. Στο 2ο ημίχρονο, όταν προηγήθηκαν, αρχίσαμε να πιέζουμε λίγο παραπάνω. Τελειώσαμε το παιχνίδι αρκετά καλά. Η ισοπαλία είναι ισοπαλία. Έμειναν με τη γραμμή αρκετά ψηλά και εκμεταλλευτήκαμε με μια φανταστική πάσα του Κρόος και μια φανταστική κίνηση του Βινίσιους.

Είμαστε καλά στο πρωτάθλημα και στο Champions League, πρέπει να προσπαθήσουμε να φτάσουμε στο Λονδίνο» τόνισε ο Κάρλο Αντσελότι μετά το τέλος του ματς (2-2). Ρεάλ Μαδρίτης και Μπάγερν δίνουν τον «τελικό» τους την Τετάρτη 8 Μαΐου.