Μπάγερν - Ρεάλ Μαδρίτης: Σανέ και Κέιν έκαναν την ανατροπή και 2-1 οι Βαυαροί (vids)

kane_penalty_goal

Η Μπάγερν έφτασε την ανατροπή κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης, με το τρομερό σουτ του Σανέ στο 53' και την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κέιν στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Μπάγερν Μονάχου έκανε την ανατροπή και πήρε προβάδισμα απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης με σκορ 2-1, στον σπουδαίο ημιτελικό του Champions League.

Αρχικά οι Βαυαροί έφτασαν στην ισοφάριση με τον Λερόι Σανέ στο 53ο λεπτό του ματς. Στη φάση του γκολ, ο Γερμανός συνέκλινε από τα δεξιά και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του Λούνιν για το 1-1.

Δύο λεπτά αργότερα η ομάδα του Τόμας Τούχελ κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Χάρι Κέιν, ο οποίος ευστόχησε και έκανε το 2-1 στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης.