Superleague 2, Βόρειος όμιλος: Χωρίς νικητή σε Θεσσαλονίκη και Μυτιλήνη

ελλαδα

Ισόπαλοι έμειναν τόσο στο παιχνίδι του Μακεδονικού με την Κοζάνη (0-0) όσο και στου Αιολικού με την Αναγέννηση Καρδίτσας (1-1) για τον Βόρειο όμιλο της Superleague 2.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αγωνιστική δράση του Βορείου ομίλου της Superleague την Κυριακή (07/01), καθώς μετά το παιχνίδι του Ηρακλή κόντρα στην ΑΕΛ (1-1), ισόπαλα έληξαν και τα ματς των Αιολικού-Αναγέννηση Καρδίτσας (1-1) και Μακεδονικού-Κοζάνης (0-0).

Αιολικός - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1

Σκόρερ: 23' Ζακάριτς - 71' Κοκκίνης.

Αν και ο Αιολικός είχε την ευκαιρία να ανοίξει τη διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη, εν τέλει η Αναγέννηση Καρδίτσας δεν του το επέτρεψε καθώς έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από τη Μυτιλήνη. Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο χάρη στο τέρμα του Ζακάριτς στο 23ο λεπτό, όπου με σουθτ νίκησε τον Τσέλιο για το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και έφεραν το παιχνίδι στα ίσια στο 71' χάρη στο τέρμα του Σωτήρη Κοκκίνη. Εν τέλει ο Αιολικός ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Μανούσου στο 90+2' και στο τελευταίο σφύριγμα της λήξης, το ματς έμεινε στο ισόπαλο 1-1.

Αιολικός: Ντόκιτς, Μαξιμένκο, Σινγκ, Κολλαράς, Γιόκε, Μανούσος, Ζάκαριτς, Ενομό, Κριμιτζάς (69′ Κεχαγιάς), Μουχάλης, Νούλας (87′ Καρανίκας).

Αναγέννηση Καρδίτσας: Τσέλιος, Τομάσεβιτς (33′ Στασινόπουλος), Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Κέρθι, Σαλαμούρας, Κονίλιο, Ξύδας (77′ Παπαδάκος), Ντουμάνης (54′ Κοκκίνης), Βερνάρδος.

Μακεδονικός - Κοζάνη 0-0

Όλα στο... μηδέν στο παιχνίδι της Θεσσαλονίκης όπου ο Μακεδονικός και η Κοζάνη έμειναν στο 0-0. Σε ένα ματς με λίγες ευκαιρίες και τους γηπεδούχους να έχουν καλές στιγμές στο πρώτο και στο δεύτερο μέρος, χωρίς να βρίσκουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, όπως αντίστοιχα και για την Κοζάνη, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να λήξει χωρίς σκορ.

Μακεδονικός: Περντρέου, Σαραγιώτης, Χασάνογλου, Μπουλάτοβιτς, Πέδρο Λούκας, Χάσεκ, Παναγιωτούδης, Τσιλιγγίρης, Ζαφειράκης, Τσουκάνης, Μπιανκόνι.

Κοζάνη: Μπογκντάνοβιτς, Πάνος, Σουλιώτης, Κούφας, Τάτσης, Ίτσιος, Αναστασόπουλος, Νάτσος, Σιατραβάνης, Καλλέργης, Ποζατζίδης.