ΑΕΚ - Περιστέρι 75-87: Φιλική ανατροπή από το -17 για τους Περιστεριώτες

Περιστέρι ΑΕΚ

Με ανατροπή το Περιστέρι επικράτησε της ΑΕΚ 87-75, σε φιλικό στο πλαίσιο του τουρνουά «Νίκος Φάσουρας».

Το Περιστέρι έκλεισε με νίκη αυτό το τριήμερο στο τουρνουά απέναντι στην ΑΕΚ, επικρατώντας με 87-75 του «Δικεφάλου», παρά το προβάδισμα των «κιτρινόμαυρων» στο ημίχρονο.

Η ΑΕΚ είχε προηγηθεί από το πρώτο ημίχρονο με διψήφιες τιμές, αλλά το Περιστέρι επέστρεψε, έχοντας σε πολύ καλό απόγευμα τον Τζόρτζ Πάπας που ηγήθηκε του σκοραρίσματος με 17 πόντους.

Με τους Πουλιανίτη και Κόφι να ακολουθούν, σκοράροντας 14 και 13 πόντους αντίστοιχα, για να υπογράψουν αυτήν την φιλική ανατροπή. Από την πλευρά της ΑΕΚ, υπήρξαν πέντε διψήφιοι, με τον Κουζέλογλου να πετυχαίνει 14 πόντους, τον Γκόλντεν 13, τον Χαμπ να προσφέρει άλλους 12 και τους Μπράις, Πάρκερ στους 11.

Τα Δεκάλεπτα: 23-10, 44-31, 57-58, 75-87

ΑΕΚ (Σάκοτα): Σκορδίλης 1, Χαμπ 12, Καράμπελας , Φλιώνης 3, Μπράις 11, Φίλλιος, Πάρκερ 11, Νετζήπογλου 6, Αλίν 3, Κουζέλογλου 14, Γκόλντεν 13, Χέιλ 1.

Περιστέρι (Λιμνιάτης): Κόφι 13, Ξανθόπουλος 2, Πάπας 17, Σταυρακόπουλος, Πουλιανίτης 14, Τσουγιάννης, Αβδάλας 8, Χάρις 8, Πάτον 4, Κάρμπερι 8, Έντι 9, Ζούγρης 4.

@Photo credits: eurokinissi